Jmenuji se Alena Nováková a zabývám se alternativní, celostní, ortomolekulární
a preventivní medicínou
. Pomáhám lidem na jejich cestě k sobě, na cestě k uvědomění a následnému uzdravení na všech úrovních. S obrovskou láskou a péčí se věnuji zdraví, kráse, rozvoji a malbě. Vše je vzájemně propojeno. Nelze dělat cokoliv jen napůl a chtít 100% výsledky. Zároveň jsem kreativní duše a tvůrkyně svého barevného života.

Proč…

… alternativní? 

Zní to jako oxymóron, ale vystudovala jsem VŠCHT (Vysokou školu chemicko-technologogickou) v Praze, kde jsem pronikla do krás chemie a mikrosvěta. Právě díky tomuto studiu jsem si utvářela objektivní náhled mj. na složení výrobků a přešla na vesměs přírodní produkty, i když s lékaři spolupracuji. Vím, že chemie není sprosté slovo a že nás obklopuje všude kolem. I složení borůvky z lesa je koktejl chemie – ale té přírodní, nesynteticky vyrobené v laboratořích. A tak hledám možnosti, jak používat předně to, co nám příroda nabízí. Najít v této džungli rovnováhu může být pro laika opravdu těžké, proto s vášní sdílím praktické znalosti a zkušenosti, které jsem za ty roky, co se v oblasti alternativ nejen k léčivům pohybuji, posbírala. Každý z nás je jedinečný. Snažím se o takové předání, abyste se mohli sami rozhodnout, objektivně a s dostatkem informací, co s vámi souzní a je pro vás to pravé. Abyste sami byli tvůrci či tvůrkyněmi svého pestrého života.

… celostní?

Je vesmírně důležité vnímat své tělo a duši jako celek, protože nejsme stroje. A síla myšlenky, našich naučených programů a  vzorců je opravdu někdy až děsivá. Ne však pro ty, kdo jsou vědomí a ví doslova jak myslet. Jak si přetvořit vzorce chování a myšlení, které nám neslouží a spíše škodí. Existuje spoustu technik, metod apod., můžete hledat spásu v komkoliv, ale ten, kdo musí projít transformací a změnou jste opravdu jen vy sami. A často se stačí pouze navnímat na své tělo a věřit intuici. Vy totiž už všechno dávno víte, jen jste pozapomněli a je čas to připomenout.

… ortomolekulární?

Nejde o žádné ezo- bludy, není to žádná bílá ani černá magie. Naše tělo je dokonalé a velmi odolné. Za každou cenu chce žít a dělá vše pro to, aby tomu tak bylo. Jenže často mu chybí živiny, základní vitaminy a minerály, tak si je vezme na méně potřebných místech a my se pak divíme… Nebo naopak se v těle zmnoží nějaký patogen a už tu máme ne-moc. Pozitivní je, že vše je proměnlivé a i s těmito výzvami se dá poměrně snadno pracovat.

… preventivní?

tuto oblast mám nejradši, když se lidé zajímají o své zdraví a předchází tak mnoha zbytečným nemocem, které vůbec nemusí přijít. Často se jedná o vědomý zdravý životní styl, doplnění vitaminů, minerálů, řízené detoxikace, zpracování svých emocí, vyřešení svých vztahů s rodiči, bývalými partnery, apod… Přičemž stačí, když si danou výzvu zpracujete vy sami, ono se pak totiž postupně promění úplně vše. Život je úžasným učitelem, pokud nepochopíte danou lekci, zopakuje vám ji.

O Barevnosti Života…

Tvořím projekt Barevnost Života, ve kterém spojuji mé vášně a realizuji skrz svoji tvorbu dary, které tomuto světu mám předat. To, co můj svět tvoří je: ryzí upřímnost, laskavost, vnímavost, empatie, pochopení, kreativita a intuitivní automatická malba, zdraví a příroda, zdravá a přirozená krása, duchovní rozvoj a nikdy nekončící práce sama na sobě. Protože: „Vím, že nic nevím.“.

Odmalička miluji barvy a malování je pro mě způsob meditace, napojení se do vyšších sfér a realizace. Postupem času jsem zjistila, že samotné obrazy předávají energii, harmonizují prostor a mohou být léčivé. Vyzařují záměr, který do nich byl vědomou bytostí vložen. Mluví za autory a není potřeba slovního komentáře. Každý z nás si totiž stejně z informací vezme jen to, na co je v danou chvíli připraven. Přála bych si, aby co nejvíce lidí tvořilo, bylo tady a teď, spokojeno se svým životem a umělo pravdivě a upřímně komunikovat své potřeby. Pak nebude potřeba řešit nemoci, protože se nebudou muset vytvářet.

Obraz barevnosti života

Mým cílem je v budoucnu méně mluvit a více malovat. Jen tak být.

Vše je ve Vás. Pojďte objevit odpovědi na Vaše otázky.

Share This